Маны аах Тыа хаһаайыстыбата

Бэс ыйын 26 күнүттэн энергетиктэр уот ситимнэригэр өрөмүөн үлэтин ыыталлар

Киин электрическэй  ситимнэрин пресс-сулууспата иһитиннэрэринэн, бэс ыйын 26 күнүттэн от ыйын 5 күнүгэр диэри араас улуустарга өрөмүөн үлэлэрэ ыытыллаллар. Онон сибээстээн ити күннэргэ былаан быһыытынан уоту араарыылар күүтүллэллэр:

Дьокуускайга:

Бэс ыйын 28 күнүгэр:

09:00-11:00 – Луговой уул. 11, Габышев, Кольцевой 1-87 – СМО биригээдэтэ үлэлиир;

09:00-12:00 – Луговой 4-38, Севернай 1/а-15, Курганнай 5-14, Тепличнай 18-32, Полевой 21/1а, Пилоттар 55/2-57 — ДСК «Жигули – саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ;

09:00-12:00 – Пилоттар 35 – Энергосбыт сайаапкаларынан үлэ;

09:00-16:00 – Лонгинов 13-88а, Ново-Карьернай 16-37/4, Винокуров 1-48, 1-3 Академическай пер. – СМО биригээдэтэ үлэлиир;

09:30-00:00 – Чайковскай 30/1 – СМО биригээдэтэ үлэлиир;

09:30-16:00 – Намцырскай тракт СОТ Сосновый бор, Нефтянниктар,Энтузиастар, Горняк, Таежнай, Сокол, «50 лет Вузу», Березка, Урожайнай, Землямер, Звезда, Север – ПСМО биригээдэтэ үлэлиир ;

09:30-16:00 – Ново-Карьернай 16-37/4, Винокуров 1-48, Лонгинов13-88а, Чайковскай 14-103, 1-й Академическай пер. 2-20, 2-й Академическай пер. 3-24/4, 3-й Академическай пер. 2-18, Парковай 9-23, Ильменскай 1-34, Каландарашвили 43, Советскай, Ново-Сайсарскай 4-30/6, Билибин 13-21/21а, ДСК Горизонт, Окружной суол, ДСК Заря, СОТ Быйаҥ – СМО биригээдэтэ үлэлиир;

09:30-16:00 – «50 лет Советской Армии» 49-122/1, Уус Мархинка 1/5-127д, Очиченко 43-57, Огородиков 1а-26, Мархинка – СМО биригээдэтэ үлэлиир;

10:00-12:00 – Котенко 33-39/1, Ногина 18-37, Петр Алексеев 93/1 – саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ;

11:30-13:00 – Хабаров 17/1, 17/2, Губин 37, Чиряева – СМО биригээдэтэ үлэлиир;

13:00-17:00 – Ситим 38/6 –саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ;

13:00-17:00 – Покровскайдыыр шоссе 10 км, Речевой оскуола 1/3-11/1, Птицевод 222/1,222/2 – саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ;

13:30-17:00 – Покровскай тракт 10 км, СОТ Речевик, Берёзовай 29, СОТ Юннат – саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ;

14:00-16:00 – Хатыҥ Үрэхтиир шоссе 7-8 км 33/10, 33/6 – саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ;

14:00-16:00 – СОТ Эрэл, СОТ Саранка, Маҕанныыр тракт 6-9 км, Маҕанныыр тракт – Энергосбыт сайаапкаларынан үлэ.

От ыйын 5 күнэ:

08:00-19:00 – Речевой оскуола,  Птицефабрика, Сэргэлээх шоссета 7-11 км, Покровскай тракт 10 км, СОТ Заря, Виктория, Горизонт, Спорт-2, Птицевод, Вымпел, Быйанг, ДСК Победа, «40 лет Победы», Зоя Космодемьянская, Грэсовскай, Билибин (сорох сиринэн) – дуговой көмүскэли тургутааһын үлэтэ.

От ыйын 7 күнэ:

08:00-19:00 – Сосновый берег, Бүлүүлүүр тракт 6 км, Эргэ Покровскай тракт, Покровскай тракт 10-12 км, СОТ Птицевод – дуговой көмүскэли тургутааһын үлэтэ.

 

Горнай улууһугар:

Бэс ыйын 28 күнэ:

15:00-17:00 – Бэрдьигэстээх (Данилов, Яковлев, Мир, Прохоров, Федоров аатынан уулуссалар, Андреев пер., Парфенов, Строд, Гагарин аатынан уулуссалар, Тумул, Ковров, Октябрьскай, Набережнай, пер. Майскай, Тарасова, Сергеляхская, Ленина, Молодежнай, Павлов. МТ дьаһалтата, Духуобунас Киинэ, Прокуратура, Сбербаан, ТД «Эргис», ТД «Дэлэй», ТД «Эгэлгэ», Россельхозбаан, ТД «Айтал», ТД «Южный», С. Данилов аатынан орто оскуола, А. Осипов аатынан орто оскуола, Гимназия, Аптека, Үөрэҕирии салалтата, Сынньалаҥ киинэ, Военкомат, Почта, Типография, «Крепыш», «Родничок» уһуйааннар, РИК, оскуола хочуолунайдара) – КТП-га холбооһун.

Ленскэй оройуона:

Бэс ыйын 28 күнэ:

14:30-18:00 – Ленскэй (кылгас кэмҥэ мкр. Спутник, мкр. Ханайдаах, мкр. Звезднай Комаров аатынан, Мелиоратордар уулуссалара; Звезднай, Космонавтар, «50 лет ВЛКСМ» уулуссалар, ЛенскГаз; уһун кэмҥэ — РРС-17 км, Аэронавигация СВС, ВВ ыскылааттара) – үүннэйэлэри кэрдээһин.

Бэс ыйын 28 — от ыйын 2 күннэрэ:

10:00-17:00 – Витим ( Геолог, Аэропорт, Техучасток) – солооһуну ыраастааһын

От ыйын 9 күнэ:

09:30-18:00 – Ленскэй (Набережнай, Ленин уулуссалара, Сбербаан, «Лена» гостиница, ЦРБ, Прокуратура, РКЦ, «Агентство Аэрофлота», ХЭТ «Медиком», ырыынак, ДОУ «Белочка», МК «Алмазный край», Мегафон, Победы 60 уулусса, Лесниктар пер., кафе «Уйгурская кухня», Оҕо реабилитационнай Киинэ, Первомайскай уул. 5) – остуолбалары уларытыы, кабель монтаһа.

Бэс ыйын 30 күнэ:

14:30-18:00 – Ленскэй (№1 оскуола, ДОУ «Чебурашка», ДОУ «Сказка» таас корпус, таҥара дьиэтэ, РИО «Ленский вестник», Кырдьаҕастар дьиэлэрэ, Нюйскай, Заозернай, Фурманов, Каландаришвили, Дальняй, Сосновай, Дружба, Чернышевскай, Аммосов, За мир, Октябрьскай, Советскай, Боровай, Свердлов, Чапаев 1-36, Логовай, Пионерскай, Горькай, Совхознай, Ленин 1-31, Набережнай 1-9, Объездной 2, 2а, 2б, 4, 4а, 10а, 10/3, 10/4, пер.Совхознай, Мухтуйскай, Коммунальнай, Южнай, Больничнай, Полевой, мкр. Теплый стан, Доярушка уулуссалар) – остуолба уларытыыта.

От ыйын 1 күнэ:

09:30-18:00 – Ленскэй (мкр. Светлый, Белинскай 1-33, Калинина1-40, Киров 1-38 уулуссалар) – СИП монтаһа.

 

Мэҥэ Хаҥалас улууһа:

Бэс ыйын 29 күнэ:

09:00-17:00 – Матта – ВЛ өрөмүөнэ.

Бэс ыйын 30 күнэ:

09:00 -18:00 – Дойду – ВЛ өрөмүөнэ.

Бэс ыйын 30 күнэ:

10:00-17:00 – Төхтүр, Томтор – солооһуну ыраастааһын;

11:00-18:00 – Табаҕа, Тиэлиги, Бырама, Хочо, Даркылаах, Бүтэйдээх, Өлөөчөй, Суола-Морук – тиэхиньикэ өрөмүөнэ.

От ыйын 2 күнэ:

14:30-16:30 – Төхтүрсаҥа холбооһун үлэлэрэ.

Мииринэй оройуона:

Бэс ыйын 26 күнэ:

14:00-18:00 – Таас Үрэх – ВЛ-га үлэлэр.

Бэс ыйын 28 күнэ:

09:00-17:30 – Айхал (Таёжнай уул. 1б, 1в, 5а, 8г, 8 б1, 8б 2, 8б 3, 9 г, 9д, 9ж, 13б, 13г, 13в, 17 б, 25а, 29, 29а, 34, 35, 39а, 39б, 39в, 39г, 49а, 49б, 49в, гаражи) – боруобаты саҥа тардааһын.

Бэс ыйын 29 күнэ:

09:00-12:30 и 14:00-17:30 – Айхал (Корнилов 9 уул., гараастар) – саҥа боруобаты тардааһын.

Бэс ыйын 30 күнэ:

09:00-17:30 – Айхал (Попугаева уул. 1-12, 14, 18-19, гараастар, м-н «Геолог», Амакинская 6) – саҥа боруобаты тардааһын.

От ыйын 1 күнэ:

09:30-16:30 – Мирнэй («Гарант-сервис» салалтата, МУП «Коммунальщик»; Гагарин, Аммосов уулуссалара (чааһынай дьиэлэр), аэрология ыстаансыйата; «Экспресс» «50 лет Октября» уул., «Андреевскай» маҕаһыын таһынааҕы 21-23 даачалар) – ВЛ үлэлэрэ;

10:00-16:00 – Чернышевскай (салалта хонтуората, Космонавтов уулусса 10/а, 10/1, 12, 12/1, 12/2, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Дзержинскай 2, 4, Гидростроителлэр 20, «Виктория» маҕаһыын, Энергосбыт, бибилэтиэкэ, бэкээринэ, паспортный стол, Сбербаан, «Почта России», суут, аптекалар Космонавтар уонна Дзержинскай уулуссаларга, РММ) – ТП-га үлэлэр.

 

Нам улууһа:

Бэс ыйын 30 күнэ:

09:00-17:00 — Искра — ВЛ өрөмүөнэ;

10:00-17:00 – Арбын, Фрунзе, Көбөкөөн – ВЛ өрөмүөнэ.

Бэс ыйын 29 күнэ

09:00-17:00 — Нам (Аммосова, Ленина, Советскай, Таллан Бүрэ,  Винокуров, Ч. Винокуров, И. Винокуров, С.Платонов,Кондинскай, «30 лет Победы», Севернай, Полярнай, Колхознай уулуссалар, Север кыбаартал,, Юбилейнай, Эверстов, Манчаары, Молодежнай, Мымах, ЖКХ, Прокуратура, Поликлиника, Ростелеком, Россельхозбаан, Казначейство, нолуогабай, Остолобуой, Ленагаз, Норуот суута, Почта, Автовокзал, №1 Орто оскуола, Гимназия) — ВЛ өрөмүөнэ;

09:00-18:00 — 2-с ХомустаахВЛ өрөмүөнэ;

10:00-16:00 — Үөдэй, Хомустаах сайылыктара, Үөдэй — ВЛ өрөмүөнэ;

10:00-17:00 — Арбын, Фрунзе, Көбөкөөн— ВЛ өрөмүөнэ.

От ыйын 1 күнэ:

09:00-18:00 – 2 Хомустаах – ВЛ өрөмүөнэ.

 

Ньурба улууһа:

Бэс ыйын 26 күнэ:

20:30-05:30 – Аэропорт, АБЗ Вилюйавтодор, Бэс атах, Туойдаах сайылыктара, Салтан, Чаппанда учаастактар – СИП саҥанан уларытыы.

 

Өлүөхүмэ улууһа:

Бэс ыйын 28-29 күнэ:

13:00-18:00 – Үҥкүр, Улахан Муҥку, Куранда, Өлүөхүмэ, Кээччи, 1-кы Абаҕа, Киин Абага, Холго, Бэрдиҥкэ, 2-с Нөөрүктээйи, 1-с Нөөрүктээйи, Таас Анна, Бүрүк, КыллаахБэс ВЛ өрөмүөнэ;

13:00-19:00 – Улахан Муҥку, Өьүөхүмэ (Березовай, Молодежнай, Озернай уул., сайыҥҥы пиэрмэ, лааҕыр, Куранда, Үҥкүр, Түбэ – ПС-ка үлэлэр.

 

Сунтаар улууһа:

Бэс ыйын 28 күнэ:

14:00-20:00 – Сиэйэ, Түбэй, Түбэй Дьаархан, Күүкэй, Кутана – ПС-ка үлэлэр.

Бэс ыйын 29 күнэ:

14:00-17:00 – Түбэй, Ыгыатта – остуолба сыһыарыыларын саҥардыы.

Бэс ыйын 30 күнэ:

14:00-18:00 – КириэстээхСаҥа ТП-ны холбооһун; 14:30-18:30 – Элгээйи, Хоро, Күндээдэ, Толон, Кутана, Күүкэй – профилактика үлэлэрэ.

Томпо улууһа:

Бэс ыйын 28 күнэ:

13:00-17:00 – Хаандыга (Олимпийская, Ойунскай, Коммунальнай, Первомайскай, Первомайскай, Фестивальнай, Советскай уулуссалар) – саҥа ситимнэри холбооһун үлэтэ.

 

Уус Алдан улууһа:

Бэс ыйын 28 күнүттэн, от ыйын 9 күнүгэр диэри:

09:00-17:00 – Мындааба, Бороҕон (Строителлэр,Дальнай, Аржаков, Ленин 100-84, 135-139, Аммосов 2-16, 1-15, «40 лет Победы» 1-19, 2-16, Хоринскай, Федоров-Мунду, Лонгинов 55-97, 120-146, 92-116, Лермонтов, Колхознай, Маяк, Восточнай, Огороднай, Озернай, АЗС «Туймада-нефть», ЖКХ, Лесхоз, «Шелковников» бэкээринэ, «Туйгун», Сайдам, Сардана, Эрэл, Илин, Маяк, Мебельный, Сайдыы, Ника, Аартык, Үрдэл маҕаһыыннар) – ВЛ хапытаалынай өрөмүөн.

Бэс ыйын 30 күнэ:

10:00-17:00 – Дүпсэ, Эһэлээх, Чээриктэй, Бээдьи, Остуойка, Балыктаах, Дыгдал – ВЛ өрөмүөнэ;

09:00-18:00 – Уһун Күөлөрөмүөн үлэтэ.

Бэс ыйын 29 күнэ:

09:00-18:00 – Сыырдаах, Арыылаах, Бэйдиҥэ, Окоемовка, Үс Күөл, Балаҕаннаах, Саһылыкаан, Тумул, Арыы Тиит, Хоноҕор, Суотту – ВЛ салаатын чинчийии.

От ыйын 5 күнэ:

09:00-17:00 – Маайаҕас, Чараҥ, Бороҕон (гимназия «Уолан», Оллонов, Аржаков 22-36, Дальнай 27-38, Ленин 141-171, Аммосов 17-54, «40 лет Победы» 21-57, Федоров-Мунду 18-29, Хоринскай 9-15 уулуссалар, Росгеология) – ВЛ хапытаалынай өрөмүөнэ.

 

Хаҥалас улууһа:

Бэс ыйын 26 күнэ:

09:30-18:00 – Ой – остуолбалары үүнээйилэртэн ыраастааһын үлэлэрэ.

Бэс ыйын 28-30 күнэ:

09:00-17:00 – Улахан Аан – ВЛ хаптытаалынай өрөмүөнэ.

Ото ыйын 5-8 күннэрэ:

09:00-17:00 – Улахан Аан – ВЛ хаптытаалынай өрөмүөнэ.

Ото ыйын 5-6 күннэрэ:

10:00-18:00 – Улах Аан, Өктөм – ВЛ хаптытаалынай өрөмүөнэ.

Ото ыйын 8 күнэ:

09:00-18:00 – Покровскай – ВЛ хаптытаалынай өрөмүөнэ.

 

Үлэ графигар уларыйыылар тахсыахтарын сөп.

www.yakutskenergo.ru

«Саха сирэ» хаһыат, edersaas.ru

Хаартыска ЯСИА

1
0