Уопсастыба Успуорт

Аан дойду бастыҥ мадьынытын Венгрияҕа быһаардылар

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Сэтинньи 2-6 күннэригэр Венгрия Дьёр куоратыгар ыытыллыбыт  мас тардыһыы  аан дойдутааҕы Кубогар араас дойдулартан 13 хамаанда кыттыыны ылла. Мантан уон дойду бириистээх миэстэлэргэ  тиксэннэр үөрүүлэрэ муҥура суох.

edersaas.ru

Хамаанданан күрэхтэһии түмүгэ:

Арассыыйа:  кыһыл көмүс — 10,  үрүҥ көмүс — 3, боруонса — 7;

Венгрия: кыһыл көмүс — 1, үрүҥ көмүс -1, боруонса -5;

Украина: кыһыл көмүс — 1, үрүҥ көмүс — 1, боруонса — 3;

Кыргызстан: үрүҥ көмүс — 4, боруонса — 1;

Словакия: үрүҥ көмүс — 1, боруонса — 2;

Финляндия: үрүҥ көмүс — 1, боруонса — 1;

Польша: үрүҥ көмүс- 1;

АХШ:  боруонса — 3;

Сербия: боруонса — 1;

Литва: боруонса — 1.

 

Кыайыылаахтар:

Кыргыттар:

 50 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Баттахова Сахая — Арассыыйа

 

 60 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Чикор Анастасия — Украина
  2. Кучаренко Юля — Украина

 

Юниордар:

    60 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Омуралиев Бекджан — Кыргызстан
  2. Сивцев Руслан – Арассыыйа

 

    80 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Рахлеев Александр – Арассыыйа
  2. Бойтос Ричард — Венгрия
  3. Мартон Джено — Венгрия
  4. Kаштел Балаш – Венгрия

 

Эр дьон:

 60 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Саввин Дмитрий — Арассыыйа
  2. Заровняев Иннокентий — Арассыыйа
  3. Руохоуниеми Джунас — Финляндия
  4. Лекович Неманья – Сербия

 

  70 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Константинов Сергей — Арассыыйа
  2. Асанов Азамат — Кыргызстан
  3. Обутов Виктор — Арассыыйа
  4. Кушнир Олексий – Украина

80 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Атаков Семен — Арассыыйа
  2. Пиконин Евгений — Арассыыйа
  3. Нарыжный Вадим — Украина
  4. Климовский Дьулуур – Арассыыйа

90 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Черноградский Павел — Арассыыйа
  2. Таштанбеков Азат — Кыргызстан
  3. Китанович Аттила — Словакия
  4. Клемм Ричард — Венгрия

105 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Попов Дмитрий — Арассыыйа
  2. Дэвид Мартин — Венгрия
  3. Дели Тамас — Венгрия
  4. Турдиев Умар — Кыргызстан

 

 125 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Калинин Роман — Арассыыйа
  2. Долгалев Сергей — Кыргызстан
  3. Дементьев Антон — Арассыыйа
  4. Баппагай Эрчим — Арассыыйа

 

125 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Колибабчук Виктор — Арассыыйа
  2. Надж Норберт — Словакия
  3. Абрутис Антанас — Литва
  4. Кисс Тибор — Венгрия

 

Дьахталлар:

     55 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Осипова Сардана — Арассыыйа
  2. Швец Александра — Украина
  3. Дьячковская Татьяна — Арассыыйа
  4. Бурик Ариэль — АХШ

 65 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Севрюк Ирина — Арассыыйа
  2. Белолюбская Екатерина — Арассыыйа
  3. Варга Фанни — Венгрия
  4. Лебеденко Юля — Украина

 75 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Заславская Ирина — Украина
  2. Висчорек Клаудия — Польша
  3. Эросова Михаэла — Словакия
  4. Филатова Саина — Арассыыйа

 85 кг диэри ыйааһыҥҥа:

  1. Дэвид Ванесса — Венгрия
  2. Хаапала Анника — Финляндия
  3. Седалищева Саина — Арассыыйа
  4. Хайям Николь — АХШ

 85 кг үөһээ

  1. Григорь Татьяна Россия — Арассыыйа
  2. Рахманова Дильдора — Кыргызстан
  3. Хосс Молли — АХШ
  4. Лахманн Миртилл – Венгрия

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=»3″ images=»54548,54547,54546,54545,54533,54532,54531,54529,54528″ img_size=»large»][/vc_column][/vc_row]

Николай Попов, «Саха сирэ» хаһыат, edersaas.ru

0
0

Добавить комментарий